„Trzymaj się prosto”

We wrześniu i październiku w klasach I – III odbyła się akcja prozdrowotna „Trzymaj się prosto!”. W ramach akcji zorganizowano m.in konkurs JUST DANCE, pogadanki z p. pielęgniarką, zabawy ruchowo-integracyjne, ale też ważenie uczniów oraz ich tornistrów. Porównano proporcje ciężaru tornistrów do wagi uczniów. Są dzieci, które noszą tornistry lekkie, ale są i takie, które uginają się wprost pod ich ciężarem. Uczniowie noszący tornistry lekkie to głównie trzecioklasiści, którzy są dobrze zorientowani, co jest im w danym dniu potrzebne w szkole. Niestety, blisko połowa uczniów klas I i II nosi tornistry zbyt ciężkie w stosunku do wagi ciała.

Drodzy Rodzice!

W trosce o zdrowie dzieci proponujemy:

– zwrócić uwagę przy zakupie tornistrów na ich ciężar, szczególnie w proporcji do masy ciała dziecka

– brać pod uwagę przy zakupie elementów wyposażenia tornistra (piórnika, bidonu na picie) ich ciężar

– uczyć dzieci od klasy pierwszej racjonalnego, zgodnego z planem lekcji pakowania tornistrów

– kształtować wśród uczniów nawyk systematycznego sprawdzania porządku w plecakach

– współorganizować kampanie prozdrowotne na rzecz profilaktyki wad postawy

– przeprowadzić w czerwcu akcję informacyjną „Dbam o zdrowy kręgosłup

img_3198 img_3192 img_3186 img_3177 img_3176 img_3175 img_3174 img_3171 img_3170 img_3169 img_3168 img_3167