Sukces Zuzi

Tuż przed feriami w Gimnazjum Nr 48 we Wrocławiu odbył się II etap III Międzyszkolnego Konkursu Czytania w Języku Niemieckim. Tegoroczna edycja obejmowała niemieckie utwory poetyckie związane z urodzinami. Wielki sukces odniosła reprezentantka naszej Szkoły – Zazanna Błasiak z klasy VIc. W pierwszym etapie konkursu Zuzia zaprezentowała wiersz Christiana Morgersterna „Von den grossen Elefanten”. Jej interpretacja zdobyła uznanie Komisji Konkursowej, która pod uwagę brała nie tylko poprawność fonetyczną wykonania, ale również intonację i płynność wypowiedzi. Zuza awansowała do finału konkursu, w którym zaprezentowała utwór „Waldkonzert” i ostatecznie zajęła III miejsce we Wrocławiu. Gratulacje!