XVII Międzyszkolny etap konkursu wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale”

7 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 80 odbył się XVII Międzyszkolny etap konkursu wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale”. Organizatorem konkursu jest Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Towarzystwo Miłośników Wrocławia, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa Nr 80.

Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie wiedzy o naszym mieście wśród uczniów klas młodszych, kształtowanie tożsamości regionalnej i narodowej, poznawanie elementów dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie „Wrocławskie Krasnale” uczestniczyło 39 drużyn z wrocławskich szkół podstawowych, które rywalizowały w ramach etapów międzyszkolnych w SP 58, w SP 74, SP 80 oraz w SP 90.

Nasza szkoła gościła 10 drużyn: z SP 12, ZS 20, SP 30, SP 64, SP 85, SP 96 oraz dwie drużyny z SP 76 i dwie z SP 80.

Reprezentantami SP 80 zostali:

– Maciej Rychard, Karolina Krysztoforska, Piotr Fogler z kl. 2 „a”, n-l opiekun p. A. Piguła,

– Ela Łacinik i Zuzia Wędzonka z kl. 3 „d”, n-l opiekun p. A. Wiśniewska oraz Wojtek Bryłka z kl. 3 „c”, n-l opiekun p. A. Lis.

Obie drużyny zajęły w konkursie ex aequo drugie miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy wyniku naszym młodym pasjonatom Wrocławia .

Na zakończenie konkursu drużyny oraz ich opiekunowie otrzymali wykonane na zajęciach z ceramiki przepiękne, kolorowe krasnale oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękuję p. wicedyrektor Małgorzacie Lech, nauczycielom: p. Anicie Wiśniewskiej, p. Annie Lis, p. Lidii Szulc, p. Agnieszce Bednarek, p. Ewie Szewczyk oraz p. asystentce Dorocie Szoma oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom, których praca i nieoceniona pomoc w tym przedsięwzięciu przyczyniły się do promowania naszej szkoły na forum miasta.

Anna Piguła