OBCHODY DNIA KOLEJARZA

Brochów i jego historia nieodłącznie wiąże się z koleją. W listopadzie, jak co roku, pamiętamy o Święcie Kolejarzy. 23 listopada o godz. 10.00 pod figurą Patronki kolejarzy -Św. Katarzyny Aleksandryjskiej- uczniowie klasy III „A” złożyli wiązankę kwiatów. Obok innych zgromadzonych pocztów sztandarowych wyróżniał się poczet SP80. Swoją postawą uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Następnie wszyscy uczestnicy zdarzenia przeszli w zorganizowanej kolumnie pod Pomnik Poległych Kolejarzy, gdzie ks. Proboszcz odmówił modlitwę Anioł Pański w intencji wszystkich, którzy oddali  swe życie w służbie na kolei. Nasi uczniowie zapalili tu symboliczny znicz. Wydarzenie zakończyło się przejściem pod semafor przy parafialnym kościele św. Jerzego i wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.