Szkolny etap IV Międzyszkolnego Konkursu Czytania w Języku Niemieckim

12 grudnia odbył się w naszej szkole szkolny etap IV Międzyszkolnego Konkursu Czytania w Języku Niemieckim organizowanego przez Gimnazjum Dwuzjęzyczne Nr 48 we Wrocławiu. Tegoroczna edycja obejmowała bajki XIX – wiecznego pisarza Ludwika Bachsteina. Do etapu szkolnego przystąpiło 18 uczniów z klas IV – VII. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali zbliżony, bardzo wysoki poziom. Po długich i burzliwych obradach jury w składzie Anna Piesiewicz i Joanna Baucz  wyłoniły uczniów zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego:

Zuzanna Błasiak (VIIc), Wojciech Bryłka (IVc), Maria Łacinik (VIb), Szymon Szadziński (VIIc) oraz, po dogrywce – Oliwia Świątek (kl. Vc).

Pierwszym rezerwowym jest Oskar Chamela z klasy VIa.

Etap międzyszkolny odbędzie się 6 lutego 2018 roku w Gimnazjum Dwujęzycznym Nr 48 przy Zespole Szkół Nr 5 we Wrocławiu.

Trzymamy kciuki!