Finał IX Wrocławskiego Konkursu „Pożeracze książek”

17 maja 2018r. w SP nr 107 we Wrocławiu odbył się finał IX Wrocławskiego Konkursu Pożeracze książek dla klas IV-VII objętego honorowym patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i organizatorów akcji Cały Wrocław czyta.
Uczestnikami konkursu było kilkudziesięciu młodych miłośników literatury reprezentujących wrocławskie szkoły podstawowe. Do finału przygotowywali się oni przez cały rok szkolny, a ich zadaniem było uważne przeczytanie dziesięciu dodatkowych lektur wskazanych przez organizatorów konkursu. Podczas wczorajszego finału uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością przeczytanych książek.
Naszą szkołę reprezentowali: Marta Lubowska z klasy 4a i Bartosz Chmiel z klasy 6b.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszych „pożeraczy”, które zostaną ogłoszone 23 maja 2018 roku.
Pamiętając o słowach Umberto Eco, że Kto czyta książki, żyje podwójnie, serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Krzysztof Derlęga
nauczyciel języka polskiego