RATUJMY NASZE KASZTANOWCE!

Wszyscy przywykliśmy do tego, że o każdej porze roku kasztanowce „towarzyszą” nam  w codziennym życiu. Przez ponad 100 lat pobytu na osiedlu „wrosły” w brochowski krajobraz. Od momentu, kiedy drzewa zostały zaatakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka, co roku, jesienią organizujemy szkolne akcje „Ratujmy brochowskie kasztanowce”. Po kilkunastu latach „walki” ze szrotówkiem niewątpliwym osiągnięciem jest to, że nadal cieszymy się widokiem tych pięknych, dostojnych drzew. 16 listopada Szkolne Koło Przyrodnicze oraz uczniowie z klasy III „A” przygotowali spotkania ekologiczne, które miały na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów dot. szrotówka kasztanowcowiaczka oraz sposobów jego zwalczania. Występom artystycznym towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem p. A. Zamiar.

Po apelu uczniowie udali się na wyznaczone tereny grabienia liści kasztanowców. Podsumowaniem akcji, jak co roku, było ognisko integracyjne. Miłą niespodzianką, ale też swojego rodzaju nagrodą za trud grabienia była wyjątkowa jak na tę porę roku słoneczna aura. Przy ognisku i pieczonej kiełbasie wszystkim dopisywał humor i uśmiech.

Uważamy to za sukces, że w akcję ratowania kasztanowców czynnie włącza się społeczność Brochowa. Cieszy nas rozbudzenie wśród mieszkańców osiedla zainteresowania stanem środowiska naturalnego Brochowa.