O SZKOLE

Szkoła położona jest w peryferyjnej dzielnicy Wrocławia – na Brochowie. Jesteśmy szkołą środowiskową, przyjazną, kolorową, integrującą środowisko Romów. Imię -Tysiąclecia Wrocławia zobowiązuje nas do poznania historii i tradycji miasta i osiedla. Szkoła składająca się z dwóch budynków wraz z salą gimnastyczną została kompleksowo wyposażona, posiada bogatą bazę dydaktyczną. W budynku A mieści się nowoczesna Biblioteka Publiczna. Szkoła realizuje wiele programów o charakterze europejskim. W edukacji szczególny nacisk kładziemy na kształcenie ekologiczne. Prowadzimy plenery plastyczne, zajęcia terenowe, należymy do sieci szkół promujących zdrowie i rozwijających uzdolnienia i zainteresowania. Posiadamy certyfikat bezpiecznej szkoły.

Z HISTORII SZKOŁY:

Pierwsza szkoła podstawowa na Brochowie została otwarta po II wojnie światowej – miała numer 37 i tylko 7 klas. Około 1960 roku władze postanowiły wybudować 1000 szkół, aby uczcić Tysiąclecie Polski. Na polach, gdzie miał powstać budynek leżał jeszcze gruz z czasów II wojny, ale dużym wysiłkiem mieszkańców i ekip budowlanych w roku 1963 szkoła została zbudowana i dzieci z Brochowa oraz przyległych osiedli rozpoczęły naukę w nowym budynku przy ulicy Polnej 4. W 1973 roku ówczesne władze nadały szkole imię Andrzeja Żaka- zasłużonego dla PRL kolejarza, jednakże od 1993 roku na skutek zmian ustrojowych zaniechano używania tej nazwy. Od 18 listopada 2000 roku placówka ma nową nazwę, teraz nazywa się szkołą „Tysiąclecia Wrocławia”. Z tej okazji Rada Rodziców i Rady Osiedli ufundowały sztandar, który w trakcie uroczystości został poświęcony przez Metropolitę Wrocławia – Kardynała Henryka Gulbinowicza. W tym dniu przybito także pamiątkową tablicę z imieniem szkoły.

Nasze certyfikaty:

Szkoła z Klasą