Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Dnia 6 XI 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajął się SU klas I – III pod kierunkiem opiekuna p. Anny Lis. W tym dniu szkolne korytarze ozdobiły oryginalne plakaty bajkowych postaci z polskich filmów rysunkowych, które przygotowały dzieci z zerówek oraz z kl. I – III, a szkoła zamieniła się w piękną, bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, wróżki, królewny, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków itp. Na sali gimnastycznej zostały zorganizowane bajkowe spotkania, w czasie których uczniowie z kl. 0- III musieli wykazać się znajomością treści bajek, rozwiązywali różne bajkowe zagadki, a także uczestniczyli w muzycznych zgadywankach bajkowych i zabawach ruchowych przy bajkowych melodiach. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie ze wszystkimi bajkowymi zadaniami, otrzymując za prawidłowe odpowiedzi słodkie nagrody.

Zabawa była wspaniała i dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń !