Landeskunde – co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?

27 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs drużynowy dla uczniów z klas VII na temat wiedzy o krajach niemieckojęzycznych: „Landeskunde – co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?”

Klasy reprezentowały 5 osobowe zespoły, które miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii, polityki, geografii, muzyki, sportu, architektury, literatury oraz zwyczajów i obrzędów Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Drużyny przygotowały i zaprezentowały również plakaty, które promowały kraje niemieckojęzyczne i miały zachęcić do ich zwiedzenia.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się zaangażowaniem, dużą wiedzą oraz umiejętnościami organizatorskimi.

Zwycięzcami zostały klasy: VII a, VII b oraz VII e.

Poprzez udział w konkursie uczniowie wzbogacili zarówno swoją wiedzę na temat Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, jak również mieli okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne i organizacyjne. Uczniowie uczyli się pracy w zespole, organizacji czasu i planowania pracy; właściwej i kulturalnej rywalizacji, jak również korzystania z różnych źródeł zdobywania informacji.