Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzysk Dzieci

W dniu 18 maja 2022 roku na stadionie przy ulicy Witelona reprezentanci SP 80 walczyli o medale w Indywidualnych Mistrzostwach Wrocławia (urodzeni w 2009 roku i młodsi).

Największy sukces odniosła Zosia Krysiak z klasy 4b zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż. Jej wynik 130 cm jest nowym rekordem szkoły.

Czwarte miejsce w biegu na 1000 m wywalczył Dawid Lisowski – 5c. On też czasem 3:23,4s ustanowił rekord szkoły. Na piątej pozycji w biegu na 300 m – 45,7 s (rekord szkoły) zakończył rywalizację Mikołaj Hreniak – 7c. Również w sztafecie 4×100 m chłopcy ( Jan Dulas – 7b, Mikołaj Hreniak – 7c, Aleksander Doniec – 6a i Stanisław Krawczyszyn – 4b) zajęli z wynikiem 57,4 s piątą lokatę.

Rekord szkoły ustanowiły: siódma na mecie w biegu na 60 m Lena Barabach – 4a oraz dziewiąta w tej konkurencji Natalia Pobereźnik – 7c. Obie uzyskały czas 8,9 s. W biegu sztafetowym 4×100 m wynikiem 1:02,2 s rekordzistkami zostały: Marcelina Góral – 7c, Hanna Choma – 7c, Natalia Pobereźnik – 7c i Noemi Moniuk – 4c. Najlepszy wynik w historii szkoły wśród uczennic czwartych klas w biegu na 600 m – 2:07,3s ustanowiła Maja Senderek z klasy 4d.

Wszystkim naszym reprezentantkom i reprezentantom gratulujemy i życzymy kolejnych rekordów.