Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2022” 🌍

Nasza szkoła z sukcesem propaguje działania ekologiczne, które pokazują, że tematyka EKOLOGII jest nam
bliska. W październiku i listopadzie odbyła się akcja „Sprzątanie Świata- Polska 2022”. Po raz kolejny została zorganizowana wspólnie z PARTNERSTWEM DLA BROCHOWA, które organizuje akcje tj. „SPRZĄTA-MY
BROCHÓW”.

W klasach młodszych uczniowie wychodzili na „EKO- Patrole” wyposażeni w mapki osiedla Brochów oraz w worki i jednorazowe rękawice. Wiele miejsc zostało posprzątanych, a uczniowie w praktyce wykazali się wiedzą dot. segregacji odpadów. Zdobyte doświadczenia dzieci wykorzystały w ramach udziału w konkursie plastycznym „MÓJ BROCHÓW-kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę!”.

Wyróżnienia w konkursie zdobyli:

Nela Grzonkowska, Daniel Gajnodzinow, Mikołaj Humeńczuk zklasy 1 B,

Matylda Chilmon,Hanna Wojtkowiak, Malina Imiołek-Kozłowska i Janka Olczak z klasy 2 A,

Agata Sosicka z klasy 2C,

Hanna Skrajnowska, Karolina Temporale, Antonina Kącka i Adam Pietrus z klasy 3A
Serdecznie gratulujemy

Natomiast uczniowie z klas IV-VIII oswajali problemy segregacji odpadów i recyklingu w ramach godzin wychowawczych oraz na lekcjach przyrody i biologii. W ramach klasowych wyjść w teren oraz indywidualnych eskapad po osiedlu mogli wziąć udział w akcji fotograficznej “Złap Brochów”.
Wiemy, że wspólnymi siłami można wiele dokonać i liczymy, że BROCHÓW- NASZA MAŁA OJCZYZNA m.in. dzięki takim akcjom będzie stawał się coraz piękniejszy.


Koordynatorzy akcji: Bożena Gil, Anna Piguła, Wojciech Stępień