Międzynarodowy Dzień Ziemi 🌍

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi stały się już tradycją naszej szkoły. W tym roku szkolnym przebiegały w dniach 19-22 kwietnia zgodnie z hasłem „Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi” pod kierunkiem opiekuna SU kl. I – III p. A. Lis. Dnia 19 kwietnia, ubrani na niebiesko, uczniowie klas młodszych bardzo aktywnie brali udział w grze planszowej „Ekologiczne Bingo”, udzielając odpowiedzi na pytania przyrodniczo – ekologiczne i szukając jednakowych zdjęć. Każda klasa wykonała również pracę plastyczną „Ziemia – nasza planeta”, z wykorzystaniem zielonych i niebieskich nakrętek”, która została oceniona przez komisję konkursową, a punkty za pracę zostały doliczone do punktów zdobytych w grze „Ekologiczne
Bingo”. Zwycięskie klasy otrzymały w nagrodę doniczki z pięknymi surfiniami, a wszyscy uczniowie słodki poczęstunek. Natomiast 22 kwietnia uczniowie klas młodszych świętowali Dzień Ziemi ubrani na zielono, niektórzy przyjechali do szkoły na rowerach lub hulajnogach, promując ekologiczny styl życia.
Bądźmy Przyjaciółmi Ziemi przez cały rok !