Wspomnienie Jasełek

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie kl. II a pod opieką wychowawczyni p. Anny Lis, zaprezentowali 21 grudnia dzieciom z klas 0 – III Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej Betlejem i stajenkę ze żłóbkiem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze i gwiazdki. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej królowie i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami oraz tańcami gwiazdek. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych, uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po zakończonym występie dziewczynki – gwiazdki wręczyły panu Dyrektorowi i obecnym na spotkaniu nauczycielom własnoręcznie wykonane pachnące bombki z pomarańczy i goździków. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły p. Ireneusz Dudek, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.