PODSUMOWANIE AKCJI PROZDROWOTNEJ „TRZYMAJ SIĘ PROSTO!” W KLASACH I – III

Od wielu lat w trosce o zdrowie dzieci organizujemy w szkole wiele akcji prozdrowotnych- m.in. akcję „Trzymaj się prosto!”
Pod koniec I semestru w klasach I-III podsumowaliśmy działania szkoły, jakie odbyły się w ramach tej akcji. W grudniu zostały zważone tornistry i plecaki wszystkich uczniów z kl. I-III. Okazało się, że prawie połowa dzieci nosi tornistry i plecaki ważące powyżej dopuszczalnej normy
Przekroczona dopuszczalna waga tornistrów i plecaków najczęściej była spowodowana przez: bardzo ciężkie termosy oraz masywne bidony na picie, przedmioty niezwiązane z nauką (zabawki), ciężką „obudowę” tornistrów, książki i ćwiczenia nieprzewidziane w planie lekcji na dany dzień.
W ramach akcji uczniowie brali udział w organizowanych w klasach „Dniach zdrowego śniadania”, gdzie mogli realizować swoje kulinarne pomysły, ale też inspirować się wzajemnie tematyką zdrowego odżywiania
Dużym zainteresowaniem cieszyły się „wesołe przerwy”, na których dzieci bawiły się przy muzyce, przy tańcach integracyjnych. Wszystkich zainteresowanych zaproszono do udziału w Szkolnym Konkursie Tańca „JUST DANCE” Na zakończenie akcji zostały zorganizowane dwa apele, gdzie laureaci konkursu „JUST DANCE” oraz przedstawiciele klas odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a uczniowie z klasy 1 „A” przedstawili dyrekcji, zgromadzonym uczniom i nauczycielom raport z przeprowadzonych działań w zakresie profilaktyki wad postawy. Odczytano „PROŚBY KRĘGOSŁUPA DO DZIECI”. Ufamy, że zostały wysłuchane, zapamiętane i będą przestrzegane!