Piknik Rodzinny już za nami… Dziękujemy!!!

Piknik pod hasłem „Stwórzmy razem miejsca zabaw” przeszedł już do historii. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu wielu osób tworzących społeczność szkolną, wydarzenie to zapisze się jako doskonały przykład tworzenia jednolitego organizmu działającego na rzecz polepszenia warunków rozwoju dzieci i młodzieży. Zaangażowanie Rodziców, Dyrekcji Szkoły, Kadry Pedagogicznej, pracowników obsługi Szkoły, a także lokalnej społeczności Brochowa zaskakiwało na każdym kroku oznakami wielkiej troski o osiągnięcie zamierzonych celów. Tymi był między innymi, i jest nadal do 2 października, pozytywny efekt głosowania na „nasze” projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Tak znacząca liczba osób uczestniczących w pikniku daje wielkie nadzieje na jego pozytywne rozstrzygnięcie.

Tak jak dopisała, stojąca do końca pod znakiem zapytania, pogoda, tak pozytywnie zrealizowane zostały założone plany. Wspaniale zaprezentowali się podczas występów artystycznych nasi uczniowie, dopisali wszyscy zaproszeni goście. Dzielnie i z radością kroczące dzieci za Orkiestrą Hanys Band oraz spontanicznie odtańczona przez liczne grono chętnych Belgijka były dowodem wspaniałej zabawy i nieskrępowanej radości najmłodszych. To dla wszystkich największa nagroda i gwarancja powodzenia zorganizowanej imprezy.

Dla urozmaicenia, odmienny charakter swoich występów przedstawili aktorzy z Projektu Made in Brochów, Zespół Folkowy Gieni Dudki z Nadolic Wielkich, wspomniana już Orkiestra Hanys Band, czy wreszcie zawsze kolorowa i radosna Cygańska Kapela Pieśni i Tańca Romani Bacht w towarzystwie naszych uczniów z zespołu Neło Drom.

Nie byłoby jednak tego spotkania bez wspaniałego zaangażowania Rodziców. To dzięki nim wszyscy mogli skosztować przepysznych ciast, a poprzez dostarczenie drewna – ogrzać się przy wysoko płonącym ognisku. Troska o organizację imprezy i szereg pytań o pomoc przed jej rozpoczęciem świadczyły o nieobojętności co do jej przebiegu.

Oczywistym w dzisiejszych czasach jest wkład sponsorów w tego typu przedsięwzięcia. Na szczęście i u nas ich nie zabrakło. Dzięki Karczmie Paśnik z Żernik kosztowaliśmy pysznej grochówki, od restauracji Kavos i Włoszczyzna otrzymaliśmy zaproszenia na rodzinny posiłek, od sklepów JUSTAR i AGA dostaliśmy wspaniałe fanty na loterię. Obecne były również takie firmy jak Orfin z ich cudownymi krasnalowymi kubkami czy firma Revitacel, która ufundowała jedną z nagród głównych (ekskluzywne kremy). Wisienką na torcie było wreszcie ufundowanie samochodu niespodzianki – nagrody głównej, której autorem była Dolnośląska Akademia Rozwoju i jej przedstawiciel, Tato naszego ucznia, Pan Mirosław Schön. Wszystkim z całego serca dziękujemy i na pewno nie zapomnimy tych wspaniałych gestów!

Nie sposób nie wspomnieć o animacjach i atrakcjach, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci. Malowanie twarzy przez naszych nauczycieli, warsztaty pieczenia podpłomyków prowadzone przez niezastąpionych Panią Gienię Golinowską, jej syna Janka i zawsze uśmiechniętą Agatkę, „produkcja” kolczyków prowadzona przez Mamę Piotrusia Panią Agatę Fogler, jazdy harleyem z Panem Krysztoforskim i jego kolegą, znakowanie rowerów przez policjantów, podstawy futbolu amerykańskiego, klocki Lego, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, kukurydza Pani Karoliny, herbatka Pani Lucynki, … dla każdego coś miłego. Trudno było o nudę.

Efektem końcowym pikniku, ale i ciężkiej pracy naszych Pań przy organizowanej już od kilku dni loterii fantowej, była aukcja oraz losowanie nagród specjalnych i nagrody głównej. Radość z wygranych oraz znaczące kwoty osiągnięte podczas licytacji piłki WKS Śląsk Wrocław i koszulki Kamila Bilińskiego (naszego byłego ucznia) były ukoronowaniem bogatego w wydarzenia wieczoru.

Wszystkie środki finansowe, zebrane dzięki uprzejmości Rady Rodziców podczas loterii i licytacji, przeznaczone zostaną na budowę „źródełka wody pitnej” dla uczniów naszej Szkoły. O wielkości zebranej kwoty poinformujemy oficjalnie po zakończeniu wszystkich, trwających jeszcze „zbiórek”.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy Szkoły składają serdeczne podziękowania na ręce wszystkich osób i instytucji, które przyczyniły się do wspaniałego przebiegu naszego wspólnego, wyjątkowego wieczoru. Dziękujemy również Radzie Osiedla Brochów, która z tak wielkim zaangażowaniem podjęła temat rozbudowy naszego szkolnego terenu. Bez Was i Waszych działań, marzenia o tak daleko idących zmianach byłyby wręcz nieosiągalne! Gorąco wierzymy, że liczba zebranych głosów w WBO pozwoli na wybudowanie dzieciom placu zabaw, boisk sportowych, a także zapewniających bezpieczeństwo chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż brochowskich ulic. Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków naszej Szkoły namawiamy w dalszym ciągu do oddawania głosów na projekty 338, 339 i 550. Cel szczytny, a głosowanie tylko do 2-go października!!!

Jeszcze raz … SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!