Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Takie słowa wypowiadali  uczniowie klas pierwszych w czasie uroczystości „Pasowania na ucznia”. Dnia 25 października  pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, aktu pasowania- poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem- dokonał  Dyrektor Szkoły pan Ireneusz Dudek. Wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Lech wręczyła pierwszakom okolicznościowe dyplomy, a pani pedagog Dorota Cichy przygotowane przez rodziców kuferki ze słodyczami. Przedstawiciele rodziców  podziękowali za przyjęcie dzieci do szkolnej gromady. Po uroczystości zostały wykonane  pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, uśmiechu na co dzień oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.