Uczniem być, to ważna sprawa…

W dniach 18 i 19 października 2022 roku ponad 130 pierwszoklasistów zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia we Wrocławiu. Uroczystości przewodniczył Pan dyrektor Ireneusz Dudek, który przypomniał dzieciom o obowiązkach uczniów, zapewnił również o pomocy i wsparciu na jakie mogą Oni liczyć ze strony starszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej placówki. Młodych żaków witała również wicedyrektor Pani Małgorzata Lech- sprawująca w naszej szkole piecze nad edukacją najmłodszych.
Jednak zanim najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się wiedzą z zakresu szkolnego kodeksu, zasad zdrowego odżywiania oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Jury oraz zgromadzona publiczność potwierdziła, iż nasze pierwszaki to zdolne bystrzaki dlatego zasługują by pasować Ich na uczniów. Po odśpiewaniu hymnu, dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie Pan Dyrektor pasował Ich na uczniów. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami, które uwieczniły tą wyjątkową uroczystość.
Wszystkim pierwszakom gratulujemy, mamy nadzieję, iż będą dumą naszej szkoły. Bo…. uczniem być, to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi. Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!