Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱

Kiedy nagle las zaszumi,

Mowę sosny, gdy zrozumiesz…

TO JEST POLSKA

Gdy zobaczysz gdzieś topole

Królujące ponad polem…

TO JEST POLSKA

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętnia ważne wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. W dniu 9 listopada o godz. 16 30 w budynku A miało miejsce spotkanie zorganizowane w celu uczczenia 104 rocznicy odzyskani niepodległości przez Polskę. Na uroczystości obecna była Dyrekcja, nauczyciele, a także spora grupa uczniów i rodziców. Były wiersze, piosenki w wykonaniu szkolnego chóru, film edukacyjny, oraz wielka radości, że dziś Polska jest krajem wolnym i niepodległym. W dniu zaś 10 listopada czyli w czwartek na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali był prezentacja multimedialna na temat Dnia 11 listopada, a o 11. 11. cała szkoła odśpiewała Hymn Państwowy w ramach akcji ”Szkoła do Hymnu”. Natomiast w budynku B uczniowie z klasy II „a” i II „f” oraz klasy III „a” pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Anny Piguły, Pani Jolanty Król i Pani Anny Lis przygotowali uroczystości uświetniające obchody tego dnia. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci zaprezentowały wiersze tematycznie związane z 11 listopada, zaśpiewały pieśni patriotyczne tj. „Piechota”, „My, Pierwsza Brygada”, „Przybyli Ułani”, „Rota”, „Pierwsza Kadrowa”, zatańczyły tańce narodowe- krakowiaka i poloneza, taniec z biało-czerwonymi pomponami oraz taniec z flagami. Dla wszystkich zebranych była to piękna lekcja historii.