3 III Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dnia 3 marca 2023 r. SU kl. I – III zorganizował w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy. W tym roku szkolnym dzień ten przebiegał pod hasłem „Jan Brzechwa i jego wiersze”. Na parterze zostały umieszczone
fragmenty oraz piękne ilustracje dwunastu wierszy J. Brzechwy, które wykonały dzieci z sekcji plastycznej oraz dzieci z kl. III a. Uczniowie klas II i III odgadywali tytuły wierszy na podstawie połączonych ze sobą ilustracji oraz
odczytanych fragmentów, a rozwiązania wrzucali do przygotowanego na parterze pudełka. Natomiast dzieci z klas I odgadywały tytuły wierszy na podstawie rekwizytów oraz fragmentów, które recytowali uczniowie z kl. III a i III b , otrzymując w nagrodę drobne upominki. Poza tym w tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki i wymieniały się nimi z koleżankami lub kolegami z klasy, a potem przygotowały swoje klasowe kąciki czytelnicze.
Dzień ten dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, a konkurs odgadywania tytułów wierszy wiele niesamowitych emocji oraz satysfakcji z poprawnie udzielonych odpowiedzi.