MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE STREFY WROCŁAWSKIEJ

W czwartek 15 czerwca 2023 roku na stadionie miejskim w Oleśnicy odbył się FINAŁ STREFY WROCŁAWSKIEJ IGRZYSK DZIECI W TRÓJBOJU LEKKOATLYCZNYM – ZAWODY KL I-IV. Naszą szkołę i miasto Wrocław
reprezentowało 40 zawodników z klas I, II, III i IV. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie jak najlepiej: skoczyć w dal, rzucić
piłeczką palantową oraz przebiec dystans 60 m. Drużyna klas I- MARIKA CZARNA-1A, BOHDANA DRACHENKO-1A, ZOFIA GRZYB-1A, AMELIA WAŚNIOWSKA-1A, HANNA DĄBROWSKA-1E, TOMASZ KOŁSUT-1A, WOJCIECH
PODLASIŃSKI-1D, BARTOSZ DOBRZAŃSKI-1E, IURII KHIRUK-1E, ILIIA ANISIMOV- 2F (r. 2015)- zdobyła IV miejsce.
Złoto wywalczyli i zostali MISTRZAMI STREFY WROCŁAWSKIEJ uczniowie klas II: KLARA BANASZ-2D, JAGODA HRENIAK-2B, KLARA KRZEWINA-2C, ALEKSANDRA FUDALEJ-2E, EMILIA JANICZAK-2F, SZYMON ĆWIKLIŃSKI-2D,
FRANCISZEK NAPIERAŁA-2B, JAKUB WAGILEWICZ-2C, BRUNO ZALESKI-2B, JAN ZARĘBA-2C.
Tytuł wicemistrza i srebrny medal otrzymały dzieci z klas III- HANA DEKARZ-3C, ALEKSANDRA KARGOL-3B, MARTA ŁAWRYNOWICZ-3D, PATRYCJA MISIĄG-3A, NATALIA STAWUJAK-3D, ANTONI BURAK-3C, KACPER MUSIAŁ-3E,
WŁADYSŁAW SZYMCZYK-3B, których dzielnie drugoklasiści MATEUSZ MICHALCZYK-2B i MATEUSZ GORZĄD-2B.
W rywalizacji klas IV udział wzięli: LAURA LEJKOWSKA- 5E (r. 2013), ANNA TROSKA-4B, NATALIA KURZEJA-4A, MARIA KOŁSUT-4B, VIOLETTA OZEROVA-4B, EMILIA WĘDZONKA-4C, WOJCIECH GAJDANOWICZ-4A, KRZYSZTOF KOZŁOWSKI- 4F, MARCEL OLEŃSKI-4C, ALEXANDER MGLEJ-4F, FILIP ZACNY-4B. Drużyna czwartoklasistów uplasowała się na IV miejscu.
W trudzie startów wspierali nas rodzice, dziadkowie, ósmoklasiści oraz pracownicy szkoły. Wszystkim dzieciom gratulujemy wytrwałego dążenia do zdobycia medalu. Jesteśmy dumni z Waszej sportowej postawy, dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej Nr 80 we Wrocławiu w zawodach wojewódzkich. Szczególne podziękowania składamy rodzicom i bliskim naszych zawodników, KOCHANI jesteście sercem naszej reprezentacji- to Wasza
obecność dodaje dzieciom skrzydeł- Wam dedykujemy te zwycięstwa. Bardzo dziękujemy pracownikom szkoły, nauczycielom i wychowawcom za trzymanie kciuków za nasze starty oraz ciągłe motywowanie do współzawodnictwa.
Tymi zawodami zamykamy sezon sportowy międzyszkolnej rywalizacji na poziomie wojewódzkim. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdy start, za każdy wynik, za te cudowne chwile radości i czasem też smutku. Jak mawiał słynny piłkarz PELE- „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do
tego co robisz”. Dziękujemy za tę wielką miłość do sportu- WSZYSCY JESTEŚCIE WSPANIALI!!!!