Mateusz najlepszy we Wrocławiu w konkursie literackim!!!

Niezmiernie miło jest mi Państwa poinformować o tym, że uczeń naszej szkoły – Mateusz Lipowicz (kl.6b) zajął I miejsce w 7. Edycji Konkursu „List do Taty” 2023, Etap Okręgowy, który ogłosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP.

Konkurs odbył się w czerwcu, a jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na niezastąpioną rolę ojca w życiu dziecka.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV i V szkół podstawowych z Wrocławia, których zadaniem było napisanie pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy)”.

W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół wrocławskich, a z naszej szkoły „List do taty” napisało 10 uczniów: Matylda Cikacz (6d), Maksym Kuptsov (6c), Nadia Lejkowska (5e), Mateusz Lipowicz i Eryk Łukasiewicz z 6b, Aleksander Mglej, Krzysztof Nadiadka, Diana Soloviova i Valeryja Stotskaya z 5f oraz Lena Rega z 6b. 

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w biurze senatorskim Pani Alicji Chybickiej. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie, otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, natomiast Mateusz Lipowicz – jako laureat został zaproszony wraz z opiekunem na uroczystą Galę Finałową do Warszawy na 14 września br.

Gratulujemy Mateuszowi i pozostałym uczestnikom.

Natalia Kozłowska, opiekun Konkursu.