NASZE JESIENNE „EKO” DZIAŁANIA

W naszej szkole od wielu lat z sukcesem propagujemy działania proekologiczne. Jesienna akcja „Sprzątanie Świata- Polska 2023” za nami. Po raz kolejny została zorganizowana wspólnie z PARTNERSTWEM DLA BROCHOWA w ramach osiedlowej akcji „SPRZĄTA-MY BROCHÓW”. Uczniowie z klas I-III wychodzili na „EKO-Patrole” z mapkami Brochowa, na których zaznaczali zaniedbane tereny i miejsca do posprzątania. Podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny „Bądźmy EKO dla Brochowa”. Wyróżnienia w konkursie zdobyli:
Zofia Kącka, Aleksandra Pyta i Michał Buratowski z klasy 1 A,
Zuzanna Król, Kseniya Mayeuskaya i Wiktoria Milewicz z klasy 2 D,
Dorota Cikacz, Iga Gdaniec, Natasza Rożko i Jakub Fic z klasy 3 A,
Vasilisa Bialko, Emilia Janiczak, Iryna Loiko i Zofia Mazur z klasy 3 F.
Serdecznie gratulujemy!
Natomiast uczniowie z klas IV-VIII oswajali problemy segregacji odpadów i recyklingu w ramach godzin wychowawczych, na lekcjach przyrody i biologii. Finał akcji Sprzątania Brochowa odbył się w sobotę 21 października. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami wyruszyli w teren z workami i rękawiczkami. Okazało się, że wspólnymi siłami można wiele
dokonać, a Brochów dzięki takim akcjom staje się coraz piękniejszy. Śmiało można powiedzieć, że EKOLOGIA jest nam bliska i jesteśmy z nią na TY.