Dzień Pluszowego Misia

W tym roku szkolnym, w ramach działań SU klas młodszych, Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w piątek 24 listopada. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, pojawiły się więc misie małe, duże, białe, brązowe, kolorowe, puchate, z kokardką, w sweterkach, w kamizelkach, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci przygotowały także maski misiów i uczestniczyły w nich w misiowych spotkaniach w sali gimnastycznej. W czasie spotkań obejrzały prezentację „Historia pluszowego misia”, wesoło bawiły się przy bajkowych piosenkach, odgadywały różne
zagadki i brały udział w konkurencjach sportowych. Zwycięzcy byli nagradzani słodyczami, kolorowymi karteczkami i naklejkami. Poza tym w tym dniu dzieci z klas I – III rysowały i kolorowały misie, śpiewały piosenki o misiach, czytały o nich bajki oraz bawiły się w misiowe zabawy.
Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne Święto Pluszowego Misia.
Op. SU kl. I – III
A. Lis