Gala IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego  

W czwartek 18 kwietnia br. w Zespole Szkół numer 3 we Wrocławiu odbyło się podsumowanie i uroczysta Gala IX edycji międzyszkolnego konkursu pod tytułem “Zapomniana sztuka kaligrafii”. Konkurs polegał na przepisaniu w bardzo staranny, kaligraficzny sposób wybranego wiersza. Wpłynęło kilkadziesiąt prac ze szkół z całego Wrocławia. Bardzo nam miło, że aż 4 uczennice znalazły się wśród laureatów. Tak więc w kategorii klas jeden 1-4 III miejsce zajęła Malina i Imiołek-Kozłowska z klasy 3a, a Karolina Temporale kl.4a dostała wyróżnienie. W kategorii klas 5-8 III miejsce zajęła uczennica klasy 8d – Lena Sternak, a wyróżnienie otrzymała Julia Pyta z klasy 6b. Wbrew pozorom sztuka kaligrafii nie została zapomniana. Na wystawie pokonkursowej można było zobaczyć, jak wyjątkowo starannie potrafią pisać wrocławscy uczniowie. 

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów. 

Poniżej fotorelacja z wydarzenia, dyplomy oraz dla przypomnienia – nagrodzone prace.  

Opiekunami konkursu kaligraficznego w naszej szkole były Alina Demeńczuk i Natalia Kozłowska.