MOJE DRUGIE ŚNIADANIE

26 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował ogólnoszkolną akcję „Moje Drugie Śniadanie”. Celem tego rzedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu odżywiania oraz integracja środowiska szkolnego. Przedstawiciele SU przygotowali w kuchni budynku A różnego rodzaju smakołyki i koktajle: ananasowo – szpinakowe, mleczno-truskawkowe oraz mleczno– borówkowe, a także zdrowe batony na bazie orzechów i płatków owsianych. Do przygotowania tych smakołyków wykorzystano szkolne thermomixy (zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”). Na degustację drugiego śniadania zaprosiliśmy klasy trzecie, które od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w naszym budynku. Po degustacji uczniowie klas ósmych oprowadzili młodszych uczniów po szkole. Na kolejnych przerwach uczniowie klas IV – VIII mieli okazję degustować przygotowane wcześniej koktajle. Całość przedsięwzięcia była zrealizowana ze środków Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy!!!

Opiekun SU – Alina Bańkosz