Od lokówki do lodówki”

Po raz kolejny nasza Szkoła zachęca społeczność Brochowa i okolic do wspólnego działania. Tym razem bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki elektrośmieci – Moje Miasto Bez Elektrośmieci. Jej celem jest łączenie działań proekologicznych ze wspieraniem placówek szkolnych w sprzęt elektroniczny. Każdy kg elektrośmieci to punkty dla naszej Szkoły i możliwość otrzymania nowych drukarek dla nas. 

Co zbieramy? Prawie wszystko! Świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne), Monitory komputerowe, Akcesoria PC (mysz, klawiatura, słuchawki i inne drobne urządzenia IT), Laptopy, Notebooki, Drukarki, Sprzęt kopiujący – Xerro, Telefony stacjonarne, faksy, Odkurzacze, Komputery PC, Radia, Telewizory, Kamery wideo, Cyfrowe aparaty fotograficzne, Odtwarzacze VIDEO, Magnetowidy, Żelazka, Tostery, Frytkownice, Czajniki, Młynki do kawy, Roboty kuchenne, Sprzęt hi-fi, Wieże, Świetlówki liniowe (jarzeniówki), Suszarki do ubrań, Zmywarki, Piece elektryczne, Mikrofalówki, Ekspresy do parzenia kawy i herbaty, Telefony komórkowe, Zegary, Wagi, Pozostałe urządzenia elektryczne i elektroniczne (jak, np. grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzacje, kalkulatory, elektryczne maszyny do pisania), Kuchenki elektryczne, a także baterie.

Wszystkie zużyte elektrośmieci można dostarczyć do naszej Szkoły, do budynku A od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00, a także do Brochowskiego Centrum Aktywności lokalnej w godzinach działania placówki.

Za transport i wniesienie na wskazane miejsce odpowiada właściciel sprzętu.

Akcja odbywa się w dniach 02.03.2023 – 24.03.2023.