Szkolny konkurs recytatorski

W dniu 20 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, dedykowany uczniom klas 4-8, poświęcony twórczości Czesława Miłosza. Mimo skromnej frekwencji, warto podkreślić, że prezentacje wierszy cechowała wysoka jakość. Szczególną uwagę zwrócił występ Filipa Posyniaka z klasy 5c, który w autorskim akompaniamencie muzycznym zaprezentował melorecytację „Piosenki o końcu świata”. Jego niezwykłe wykonanie zostało wyróżnione specjalną nagrodą. Najwyższe miejsce w konkursie zajęła Hanna Szczepańska z klasy 8a, natomiast drugie i trzecie miejsce przypadły odpowiednio Zuzannie Duży z klasy 6a oraz Matyldzie Cikacz z klasy 6d. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zachęcamy także pozostałych uczniów do udziału w przyszłych konkursach polonistycznych, które będą organizowane nie tylko w formie recytatorskiej.

Koordynatorami konkursu były Wiktoria Nawrot i Natalia Kozłowska.