Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, uczniowie kl. I a, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Lis, przygotowali montaż słowno – muzyczny „ Tradycje wielkanocne”. Swoim występem wprowadzili społeczność szkolną w radosną, świąteczną atmosferę. Uroczystość została zaprezentowana w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.
W centralnym miejscu stał przykryty obrusem stół wielkanocny, a na nim: koszyczek z pisankami, baba wielkanocna, chleb, baranek, wędlina, chrzan oraz wazon z baziami i wiosennymi kwiatami. Na drabinkach i na oknach znajdowały się symbolizujące święta wielobarwne pisanki, zielone gałązki wierzby oraz kolorowy, dyngusowy kogucik. Mali aktorzy, ubrani w barwne, ludowe stroje, zaprezentowali przygotowane wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Piękny występ dzieci został wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym i tańcami. Na końcu pierwszoklasiści złożyli dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom życzenia pięknych i radosnych świąt .