MISTRZYNIE I WICEMISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA

Dnia 13 kwietnia 2024 roku w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Drużynowych Biegów Przełajowych. Szkoła Podstawowa Nr 80 we Wrocławiu zgłosiła do udziału sześć drużyn.


IGRZYSKA DZIECI – Grupa Młodsza- dystans 1000 m
Drużyna dziewcząt: Ławrynowicz M.(4d), Misiąg P.(4a), Kargol A.(4b), Stawujak N.(4d), Temporale K.(4a), Banasz K.(3d), Hreniak J.(3b). Drużyna chłopców: Mierzejewski F.(4f), Michaluk M. (4c), Bobuk B.(4c), Stafij W.(4e), Doniec M.(5d), Gorząd M.(3b), Zaleski B.(3b).
IGRZYSKA DZIECI – Grupa Starsza dystans 1500 m
Drużyna dziewcząt: Senderek M. (6d), Misiąg N. (6e), Wędzonka E. (5c), Dawidowska A.(5e), Duda D.(5e), Kuźnicka L.(5d), Uznańska O.(5d). Drużyna chłopców: Grzybowski A. (6a), Baluk F. (6c), Składzień M. (6e), Szymanowski P. (6b), Kozłowski K. (5f), Cierniak D. (5a).
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ- dystans 1500 m/DZ, 2000m/CH
Drużyna dziewcząt: Duda K. (7b), Krysztoforska K. (7a), Pidek W. (7a), Szymańska J. (7A), Janusz M. (8b), Bohus S.(8d).
Drużyna chłopców: Milewicz M. (7a), Wąsik M. (7c), Doniec A. (8a), Kubicki F.(8b), Rymarz K.(8b), Franek W.(8c).


Po zaciętej rywalizacji wymagającej ogromnego nakładu siły oraz zaangażowania
nasi uczniowie w klasyfikacji indywidualnej zajęli:
IGRZYSKA DZIECI – Grupa Młodsza
VI miejsce- ŁAWRYNOWICZ MARTA (4d)
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ VI miejsce- DUDA KAMILA (7b)
IV miejsce- DONIEC ALEKSANDER (8a)


Po długim oczekiwaniu na wyniki (z powodów technicznych nie ogłoszono wyników podczas zawodów, opublikowano je na stronie SZS Dolny Śląsk) w klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach.
IGRZYSKA DZIECI – Grupa Młodsza
Drużyna dziewcząt zdobyła tytuł MISTRZYŃ DOLNEGO ŚLĄSKA zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drużyna chłopców uplasowała się na IV miejscu.
IGRZYSKA DZIECI – Grupa Starsza
IV miejsce zajęła drużyna dziewcząt, natomiast drużyna chłopców zakończyła rywalizację na VII miejscu.
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Zespół dziewcząt wywalczył tytuł WICEMISTRZYŃ DOLNEGO ŚLĄSKA zajmując II miejsce. Drużyna chłopców w ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na IV miejscu. Należy podkreślić, iż jest to pierwszy medal w historii szkoły zdobyty
na tym szczeblu przez dziewczęta.
Wszystkim 39 zawodnikom, którzy wystartowali w biegach przełajowych gratulujemy osiągniętych wyników. Jesteśmy wam wdzięczni za wspaniałe reprezentowanie szkoły na wojewódzkim szczeblu zawodów. Dziękujemy za wysiłek włożony w bieg. Słowa uznania kierujemy w stronę rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy swym wsparciem oraz zaangażowaniem umożliwili dzieciom udział w tej sportowej imprezie. Szczególne podziękowania składamy naszym absolwentom Mikołajowi Hreniakowi i Michałowi Pypeć, którzy w ramach wolontariatu wspierali nas w Oleśnicy.
Drodzy uczniowie jesteśmy bardzo dumni z waszych osiągnięć, wspaniałej atmosfery jaką tworzycie w trakcie zawodów. Budujecie ducha rywalizacji w oparciu o współpracę oraz poświęcenie co w efekcie końcowym przyniosło tak wspaniałe
wyniki. Gratulujemy.