X Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim

W dniu 18 kwietnia odbyła się jubileuszowa edycja Przeglądu Twórczości w Języku Niemieckim, organizowanego przez Przedszkole nr 71 we Wrocławiu. W Przeglądzie naszą Szkołę reprezentowały uczennice klas 4a, 4b oraz 6b w trzech kategoriach: W kategorii piosenka niemieckojęzyczna wystąpiła Karolina Temporale, uczennica klasy 4a która wraz z nauczycielką języka niemieckiego, panią Joanną Wilczyńską Baucz przygotowała piosenkę pt. „Milionen Sterne”. W kategorii etiuda wystąpiły uczennice klasy 4b: Maja Cal – Całko, Iga Gawęda, Dorota Kaliszczuk, Aleksandra Kargol,
Weronika Ozdoba oraz Lena Szałaj. Dziewczęta przygotowały wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Marią Jasiukiewicz małą formę teatralną w języku niemieckim pt. „Aschenputtel” („Kopciuszek”). W kategorii recytacja wiersza wystąpiła Julia Pyta uczennica klasy 6b, która pod czujnym okiem pani Anny Piesiewicz przygotowała wiersz pt. „Meine dreihundertdreiunddreißig Freunde”. W Przeglądzie wzięło udział 29 młodych wykonawców, którzy występowali w trzech kategoriach: recytacja wiersza, śpiew oraz etiuda. Nasze uczennice wystąpiły na scenie obok dzieci z przedszkola oraz młodzieży z liceów, co niewątpliwie było dla nich bardzo dużym przeżyciem. Występy uczennic Szkoły Podstawowej nr 80 we Wrocławiu zrobiły na publiczności i organizatorach bardzo duże wrażenie, a po występach dziewczęta zostały
zaproszone do udziału w konkursie „Zeige dein Talent!” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN)/Oddział Wrocław, Szkołę Podstawową Nr 107 we Wrocławiu, Szkołę Podstawową im. Wandy
Chotomskiej w Kiełczowie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu oraz Bibliotekę Austriacką Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ich talentów, ogromnej odwagi i prezentacji utworów w języku niemieckim przed bardzo dużą publicznością oraz sukcesu, jakim był niewątpliwie ich występ podczas X Przeglądu Twórczości w
Języku Niemieckim!