Pozdrowienia z Berlina!

Uczennice i uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły pod opieką p. Anny Piesiewicz wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej z berlińską młodzieżą z Otto-Nagel Gymnasium. Tydzień w stolicy Niemiec upłynął błyskawicznie. Codziennie czekały na nas różnorodne berlińskie atrakcje – Naturkundemuseum – pierwsze państwowe muzeum na świecie, które w swoich zbiorach posiada kolekcje ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, paleontologicznych (np. ogromny szkielet dinozaura) i mineralogicznych, Topographie des Terrors – muzeum zlokalizowane w miejscu budynków, które w okresie nazistowskich Niemiec były siedzibami Gestapo i SS, Körperwelten – fascynująca wystawa o człowieku, Aquarium Berlin – jedno z najsłynniejszych akwariów europejskich, w którym podziwiać i odkrywać można intrygujące stworzenia – od kolorowych mieszkańców rafy, poprzez rekiny, ogrodowe mrówki do gigantycznych węży. Oprócz bogatego programu edukacyjnego były także chwile na relaks, integrację i zajęcia sportowe, m.in. spacery po zatoce Rummelsburg, plażowanie i rekreacja na malowniczej plaży nad jeziorem Müggelsee, aktywność na na ściance wspinaczkowej, zabawa w domu trampolin, wypoczynek w parkach berlińskich, buszowanie w galeriach handlowych. A popołudniami – czas spędzany z rodzinami niemieckimi lub w gronie uczniów naszej szkoły i nowych znajomych z Niemiec. Już w najbliższy poniedziałek czeka nas rewizyta koleżanek i kolegów z Niemiec 🙂