SUKCESY CZWÓRBOJU

Na stadionie AWF we Wrocławiu w dniach 9 i 10 maja 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w czwórboju lekkoatletycznym. Reprezentację dziewcząt tworzyły: Krysiak Z.- 6b, Pawłowska M.- 6c, Senderek M. – 6d, Misiąg
N.- 6e, Lejkowska L.- 6e, Wędzonka E.-5c. Nasze uczennice konkurując w biegu na 60m, skacząc w dal, rzucając piłeczką i biegnąc na dystansie 600m zgromadziły 1173 pkt. Rywalizację podjęło 39 reprezentacji z wrocławskich szkół, nasze dziewczęta zajęły 4 miejsce i awansowały do zawodów wojewódzkich. Drużyna chłopców w składzie Grzybowski A.- 6a, Baluk F.-6c, Witos Sz.-6c, Składzień M.-6e, Oleński M.-5c, Kozłowski K.-5f zgromadziła 919 pkt., rywalizując z 38 wrocławskimi szkołami wywalczyła brązowy medal i awansowała do kolejnego szczebla zawodów. W trakcie tych zawodów Zofia Krysiak ustanowiła nowy rekord szkoły w skoku w dal wynikiem 478 cm. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Dnia 20 maja 2024 roku na stadionie miejskim w Oleśnicy nasi uczniowie z klas V-VI pierwszy raz w historii szkoły wzięli udział w wojewódzkich zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. W efekcie podjętych starań reprezentacja
dziewcząt uplasowała się na 12 miejscu w województwie. Chłopcy byli 9 reprezentacją Dolnego Śląska. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych startach.